image_manager__rex_productmanager_category_thumbnail_root_goetzstehpuppen_kat-teaser740x350

Bábiky Götz spájajú minulosť s budúcnosťou :)

Máte dcérku, alebo nebodaj viac dievčatiek? Potom to určite dobre poznáte – police hračkárstiev sú bábikami najrôznejších veľkostí a štýlov naplnené na prasknutie a vybrať medzi nimi tú správnu je poriadne ťažké. Niektorí výrobcovia bojujú o zákazníka originalitou, iní sa vezú na módnych trendoch z rozprávok a filmov. Značka Götz ostala verná klasike – rozhodla sa ju však doviesť do dokonalosti. Vyrába bábiky pre tých, ktorí chcú od hračiek viac… :)   (viac…)

>> Páči sa vám tento článok? Podeľte sa oň s priateľmi :)

Prečítať článok

kolobezka-maxi-micro-t-neonovo-zlta

Ako posilniť deťom imunitu? Vyžeňte ich von!

Dbáte na výber kvalitných a zdravých potravín, starostlivo ho obliekate tak, aby mu nebola zima, ani príliš teplo, udržujete miesta, kde sa hrá a spí v dokonalej čistote – a predsa sa vaše dieťa točí v nekonečnom kolobehu soplíkov, kašlov, viróz a zápalov? Blíži sa leto a to vám ponúka ideálnu príležitosť „nakopnúť“ imunitu vášho potomka tým najprirodzenejším, a neraz aj najúčinnejším spôsobom – aktívnym pobytom na čerstvom vzduchu! (viac…)

>> Páči sa vám tento článok? Podeľte sa oň s priateľmi :)

Prečítať článok

family-1784371_1920

Čo robiť, keď dieťa nechce rozprávať?

Každé dieťa sa vyvíja svojim individuálnym tempom. No predsa sa asi nik z nás celkom neubráni nedočkavosti, porovnávaniu a sledovaniu tabuliek, kedy by naše dieťa malo začať robiť to či ono. K míľnikom, ktorých sa my, rodičia, nevieme dočkať, patrí aj prvé slovíčko. Bude to „mama“, alebo „tata“? Kedy už príde a ako bude znieť? No život na tabuľky nehľadí a niektorým deťom sa, skrátka, rozprávať nechce, ani keď to už ich rovesníci dávno robia. Je oneskorený nástup reči dôvodom na paniku? Ako rozlíšiť, kedy ešte dopriať čas „prírode“ a kedy už zasiahnuť? A ako môžeme (aj starším) deťom s rozvojom komunikačných schopností pomôcť? (viac…)

>> Páči sa vám tento článok? Podeľte sa oň s priateľmi :)

Prečítať článok

micro_actionpicture_mini2go_002

7 jarných tipov ako dostať deti von :)

Ešte ste nestihli načerpať energiu po sviatkoch a zime, a už je tu jar. Deti však jarná únava obchádza – sú plné sily a potrebujú aktívnu zábavu. Objavte tohtoročné novinky a trendy, alebo ponúknite deťom klasické hračky na aktívnu hru počas jarných dní. V eshope aj v predajniach Vnímavé Hračky® Vám radi poradíme s výberom práve pre potreby Vášho dieťatka. (viac…)

>> Páči sa vám tento článok? Podeľte sa oň s priateľmi :)

Prečítať článok

musique

Moulin Roty

Písal sa rok 1972skupina 20 umelcov hľadala priestory pre spoločný projekt, ktorý by slúžil nielen na prácu, ale aj na bežný a spoločenský život. Títo nadšenci sa rozhodli kúpiť starý, chátrajúci mlyn vo francúzskej dedinke Moulin Roty. Postupne zrekonštruovali objekt mlynu a popri tom vyrábali najmä dizajnérske doplnky ako svietidlá, šperky, dekoračné predmety a iné. Od roku 1975 k rozvoju firmy výrazne prispela Françoise Blindermann s dcérou Cécile, ktoré navrhli kolekciu textilných hračiek “Jolies Pas Beaux” – v preklade “krásni škareďáci”. Hračky sa stretli s obrovským úspechom, a to ovplyvnilo smerovanie Moulin Roty práve k výrobe hračiek a doplnkov pre deti.

 

(viac…)

>> Páči sa vám tento článok? Podeľte sa oň s priateľmi :)

Prečítať článok

Untitled design (67)

Chcete pocítiť niečo nové? Skúste hmatové pexeso Memonik!

Dnešný trh je presýtený množstvom hračiek rôznych tvarov a veľkostí. Existuje však málo hier, pri ktorých si vaše oči môžu oddýchnuť, hry pri ktorých výrazne aktivujete aj iné zmysly. Dnes až 90% vedomých podnetov prijímame pomocou zraku a napr. na taký hmat ostane ani nie 2% vnemov. Samozrejme hovoríme o bežnom zdravom človeku, ktorý sa na svoje oči môže plne spoľahnúť. Pri takomto výraznom nepomere je pochopiteľné, že naše myslenie a pamäť sú výrazne podmienené vizuálnym spracovaním informácií. Čo však, keď tento nepomer obrátite hore nohami a zrak aspoň načas vypojíte z hry? Viete si predstaviť, ako asi vnímajú svet ľudia nevidiaci, alebo slabozrakí? (viac…)

>> Páči sa vám tento článok? Podeľte sa oň s priateľmi :)

Prečítať článok

Basic CMYK

Vyhrajte kreatívne vianočné ozdoby Angel Malma

V Ateliéri maľby Octopus sme si zobrali príklad zo slávnej mexickej surealistickej maliarky: Frida Khalo si vo svojich spomienkach zachovala farebný svet papierových ozdôb, ktorými rodina menila prostredie na rozprávku, kde kvitli ruže po celý rok a papierové zvieratá menili dom na cirkusovú arénu. Radosť a veselosť, ktorú nám deti rozdávajú, je tak jednoduché podporiť, stačí len papier a farby. (viac…)

>> Páči sa vám tento článok? Podeľte sa oň s priateľmi :)

Prečítať článok

PromoPhoto_SpievankovoHracky_VH

Novinky v Spievankove

Rozprávanie o tom, ako v Spievankove prežívajú Vianoce, hľadajú inšpiráciu a nové výzvy. V útulnej kaviarni sledujeme cez okno tanec snehových vločiek. Vysoké kreslo láka pohodlne sa usadiť a započúvať sa do rozprávania príbehu… Horúci čaj voňajúci zázvorom a škoricou ešte viac pripomína čaro Vianoc. Moje pozvanie na rozhovor prijali Mária Podhradská (Spievanka) a Richard Čanaky (Zahrajko). Obaja sa usmievajú, vyžaruje z nich pokoj a pozitívna energia. Riško si dáva čaj so zázvorom a citrónom, Mária preferuje čierny čaj s mliekom. (viac…)

>> Páči sa vám tento článok? Podeľte sa oň s priateľmi :)

Prečítať článok