kids-apps

Technika je dobrý sluha, ale zlý pán. U detí to platí dvojnásobne

Deti a technika, to je dilema, ktorú skôr či neskôr rieši každý rodič. Patrí deťom do rúk tablet, herná konzola či smartfón? Odkedy, ako často a na ako dlho? Neexistujú žiadne precedensy – dnešné deti sú prvá generácia, ktorá vyrastá obklopená modernou “smart“ technológiou už od najútlejšieho detstva. Niet preto divu, že neraz tápeme pri rozhodovaní, do akej miery do života detí tieto prvky vpustiť. Prinášame vám niekoľko pohľadov na vec, ktoré vám pomôžu ujasniť si to. (viac…)

>> Páči sa vám tento článok? Podeľte sa oň s priateľmi :)

Prečítať článok

Globber-EVO-4in1

Kolobežky Globber sú svetová extra trieda. Nájdete ich už aj u nás!

Zimné radovánky už tento rok, zdá sa, máme definitívne za sebou. Najvyšší čas začať sa tešiť na tie jarné! Aby sme vás navnadili a dali vám mierny náskok v prípravách, predstavujeme vám novučičký prírastok v ponuke Vnímavých hračiek – úžasné kolobežky Globber, ktoré sa svojimi prémiovými jazdnými vlastnosťami, krásnym ergonomickým dizajnom a prvotriednymi materiálmi zaraďujú k absolútnej svetovej špičke. (viac…)

>> Páči sa vám tento článok? Podeľte sa oň s priateľmi :)

Prečítať článok

bodego1

Originálne, praktické a ekologické! Predstavujeme potravinové vrecká Roll´eat

Už ste niekedy skúsili spočítať, koľko metrov potravinárskej fólie, alobalu a ďalších neekologických materiálov ročne miniete pri príprave desiat a olovrantov? Výsledné číslo by vás asi šokovalo. Vyjde vás to tiež na nemalé peniaze, ktoré tak, v podstate, po jedinom použití hádžete priamo do koša. Ak ste si doteraz mysleli, že to inak nejde, radi by sme vám predstavili neodškriepiteľný dôkaz, že sa mýlite. Štýlové eko potravinové vrecká Roll´eat sú skvelou vychytávkou pre všetkých, ktorí uvítajú možnosť robiť veci lepšie, modernejšie a ohľaduplnejšie k životnému prostrediu. Radi sa pochválime tým, že pred nedávnom dorazili aj do skladov Vnímavých hračiek. (viac…)

>> Páči sa vám tento článok? Podeľte sa oň s priateľmi :)

Prečítať článok

les-petits-pirates-creche-halte-garderie-nantes-nord-erdre

Montessori pre všetkých: Od skladačiek pre najmenších až po spoločenské hry pre celú rodinu

Ešte pred nedávnom boli nevšednou novinkou, dnes sú už pre mnohých rodičov, ale aj škôlky, školy či voľnočasové centrá úplnou samozrejmosťou. Montessori hračky, teda hračky v súlade s pedagogickými princípmi Marie Montessori, rozvíjajú pri hre celé spektrum motorických, vnemových aj kognitívnych schopností. Myslia na najmenšie bábätká aj školákov, sú univerzálne, nadčasové a z prírodných materiálov. V sortimente Vnímavých hračiek vždy mali svoje pevné miesto a ich ponuku naďalej pravidelne rozširujeme a inovujeme. Prinášame vám niekoľko aktuálnych tipov. (viac…)

>> Páči sa vám tento článok? Podeľte sa oň s priateľmi :)

Prečítať článok

shutterstock_526827898

Spánok: Vytúžený oddych, alebo postrach? Máme pre vás tipy, ako deťom pomôcť so zaspávaním

Detský spánok – vytúžený okamih, kedy sa z malých divochov stávajú krotkí anjelici a rodičia majú konečne chvíľku sami na seba. Nezriedka však tiež obávaný strašiak, ktorý sa spája s nekonečným a tristným uspávaním dieťatka, ktoré nie a nie zaspať. Zaručených metód, trikov a vychytáviek, ako dieťa čo najrýchlejšie uspať, je plný internet aj mamičkovských časopisov. Na skutočné riešenie problému je však dôležité pochopiť aj jeho príčinu. Prinášame vám niekoľko možných dôvodov detskej nespavosti a tiež zopár našich tipov, ako si s nimi poradiť. (viac…)

>> Páči sa vám tento článok? Podeľte sa oň s priateľmi :)

Prečítať článok

Bored twin girls

7 tipov, ako zabaviť deti doma, keď je sychravo

Deti sa potrebujú hrať a tvoriť bez ohľadu na počasie. Vymyslieť však takú zábavku, ktorá deti zaujme a zároveň podporí ich vývoj a kreativitu je niekedy naozaj náročné. O to ťažšie, keď vonku prší, je sychravo, zima a vaši nezbedníci nie a nie obsedieť. Nezúfajte! Prinášame vám sedem kreatívnych tipov, ako zabaviť deti doma počas škaredého počasia. Televízor či počítač odteraz nebudú existovať! (viac…)

>> Páči sa vám tento článok? Podeľte sa oň s priateľmi :)

Prečítať článok

Meiya-1

Ekologické kaučukové hračky pre najmenších

Ráno vykukne slniečko, začína sa nový deň a do sveta plného dobrodružstiev sa prebúdzajú nerozluční priatelia, roztomilé postavičky myška Meiya a sloník Alvin. Sú veselí, hraví, plní energie a vo svojom rozprávkovom svete zažívajú hromadu zábavy so svojimi kamarátmi zvieratkami. (viac…)

>> Páči sa vám tento článok? Podeľte sa oň s priateľmi :)

Prečítať článok

shutterstock_496101394-690x400-c

Zmysluplný darček pre staršie deti

Čím sú naše deti staršie, tým je náročnejšie zaujať ich pozornosť. Tobôž vo veku dospievania, kedy majú deti svoj svet a všetko im pripadá ako obrovská „nuda“! Stále sú to však deti a hračky sú ich vernými pomocníkmi vo vývoji aj v staršom veku. Skúste sa preto vcítiť do detského sveta svojich ratolestí, vidieť svet ich očami a nápady na darčeky pre vašich „pubertiakov“ k vám prídu okamžite. Veríme, že vám v rozhodovaní pomôže aj pár našich tipov na vianočné darčeky pre školákov a staršie deti.

(viac…)

>> Páči sa vám tento článok? Podeľte sa oň s priateľmi :)

Prečítať článok

IMG-6668

Kreatívne hračky pod stromčekom

K detstvu a deťom hračky neodmysliteľne patria, pretože podporujú ich tvorivosť, predstavivosť, jemnú motoriku a myslenie. Vďaka hračkám sa učia komunikácii, budujú priateľstvá a nacvičujú si životné roly. Hračka je spôsobom, akým sa deti dokážu súčasne zabávať, ale aj vzdelávať. Vnímaví rodičia preto dôkladne rozmýšľajú nad tým, aké hračky svojim deťom na Vianoce zaobstarajú. Ak máte aj vy doma hromadu klasických hračiek, ktoré už vaše detičky akosi omrzeli, inšpirujte sa našim kreatívnym výberom zaujímavých hračiek, ktoré rozvíjajú tvorivosť, schopnosti detí a pod vianočným stromčekom určite zažiaria!

(viac…)

>> Páči sa vám tento článok? Podeľte sa oň s priateľmi :)

Prečítať článok