zábava

Piqipi Quiet Book – svetová interaktívna knižka zo Slovenska, ktorá vás dostane

Kto povedal, že na to, aby ste si vychutnali knihu, musíte vedieť čítať? Knihy patria do rúk už tým najmenším – komunikovať predsa môžu aj bez slov! Takáto kniha sa síce volá quiet book, teda „tichá knižka“, vaše deti však pri jej „čítaní“ ticho určite nebudú. Ukrýva, totiž, zábavné interaktívne hry, nad ktorými je skrývať nadšenie naozaj ťažké. Ak chcete vidieť, ako vyzerá tichá knižka dotiahnutá do dokonalosti, zoznámte sa s Piqipi Quiet Book – „svetovým“ slovenským produktom, ktorý sa v susednom Česku stal Hračkou roku 2017. Zaobstarajte ju svojej ratolesti a iste neskončíte len pri jednej… (viac…)

>> Páči sa vám tento článok? Podeľte sa oň s priateľmi :)

Prečítať článok

toddler-1484693_1920

Upršaná, veterná, alebo slnečná? Jeseň praje hrám pre celú rodinu. :)

Prvý jesenný deň je tu. Letným hrám na hrejivom slniečku definitívne odzvonilo, to však neznamená, že treba deti zatvoriť medzi štyri steny a vypustiť von opäť až v apríli! Vytiahnite zo skrine vetrovky, gumáky a čiapky a vyrazte na svieži jesenný vzduch. Je to skvelý spôsob, ako prirodzene posilniť imunitu – ale tiež veľká zábava pre celú rodinu. Prinášame vám niekoľko overených, ale aj nevšedných hier a hračiek, ktoré sú na jeseň ako stvorené. (viac…)

>> Páči sa vám tento článok? Podeľte sa oň s priateľmi :)

Prečítať článok

E4000_2

Lopatky a vedierka? Tieto hračky do piesku ste možno ešte nevideli

Na vlastnej záhrade, ihrisku aj na slnečnej pláži. Nech už si vaše deti užívajú piesok kdekoľvek, určite patrí k ich najobľúbenejším aktivitám. Čo iné je také úžasne tvárne – raz sypké, inokedy pevné; v nekonečnom množstve tak, že je ho dosť pre každého; inšpiratívne pri zhmotňovaní tých najbujnejších výtvorov detskej fantázie..? Keď sa deti ponoria do hry v piesku, hodiny začnú plynúť akosi rýchlejšie. A často im ku šťastiu stačí len obyčajná lopatka či kýblik. Prečo im však hru trochu neozvláštniť a nespestriť? Na trhu je dnes množstvo inovatívnych hračiek do piesku, s ktorými sa dieťa nie len skvelo zabaví, ale aj niečo nové naučí. A určite sa s nimi dokážete vyblázniť aj spoločne. Dnes vám niektoré originálne hračky do piesku, o ktorých ste možno dosiaľ ani nepočuli, predstavíme. Sú z ponuky nemeckej značky Hape, ktorá patrí medzi popredných svetových producentov kvalitných a jedinečných hračiek. (viac…)

>> Páči sa vám tento článok? Podeľte sa oň s priateľmi :)

Prečítať článok

about2

Marbushka – pravdepodobne najkrajšie spoločenské hry, aké ste kedy videli

Je celkom jedno, či máte štyri, štrnásť, alebo štyridsať rokov. Keď po prvý krát zbadáte úchvatné spoločenské hry, a pexesá značky Marbushka, zmôžete sa len na obdivné „wow“! Táto rodinná firma začínala žiť svojou láskou k hrám v drobnej dielničke v Budapešti. Dnes je z nej medzinárodný pojem – a niet sa čomu diviť. Také príťažlivé spojenie výtvarnej krásy, remeselnej poctivosti, kvalitných materiálov a vášne pre kreativitu detského sveta sa, skrátka, len tak nevidí… (viac…)

>> Páči sa vám tento článok? Podeľte sa oň s priateľmi :)

Prečítať článok

zachranna-lod-s-helikopterou

Green Toys: To najlepšie pre deti, rodičov aj životné prostredie

Pred dvadsiatimi rokmi bola veľká časť hračiek v našich detských izbách z tých najobyčajnejších plastov, obsahovali toxické farbivá, ftaláty aj BPA. A pravdou je, že len málokto sa nad tým pozastavoval. Dnes už však väčšina z nás o tom, čo svojim deťom kupuje, rozmýšľa oveľa viac. Vieme, čo im môže uškodiť, ale aj čo škodí nášmu životnému prostrediu. A máme tiež viacero možností, ako sa tomu vyhnúť. Pre tých, ktorí si chcú byť v tomto ohľade svojou kúpou vždy 100% istí, je tu americká značka Green Toys. Jej jedinečnosť – a, napokon, aj úspech – stojí na výbornom nápade: Vyrábať hračky pre deti z recyklovaných fliaš od mlieka! (viac…)

>> Páči sa vám tento článok? Podeľte sa oň s priateľmi :)

Prečítať článok

image_manager__rex_productmanager_category_thumbnail_root_goetzstehpuppen_kat-teaser740x350

Bábiky Götz spájajú minulosť s budúcnosťou :)

Máte dcérku, alebo nebodaj viac dievčatiek? Potom to určite dobre poznáte – police hračkárstiev sú bábikami najrôznejších veľkostí a štýlov naplnené na prasknutie a vybrať medzi nimi tú správnu je poriadne ťažké. Niektorí výrobcovia bojujú o zákazníka originalitou, iní sa vezú na módnych trendoch z rozprávok a filmov. Značka Götz ostala verná klasike – rozhodla sa ju však doviesť do dokonalosti. Vyrába bábiky pre tých, ktorí chcú od hračiek viac… :)   (viac…)

>> Páči sa vám tento článok? Podeľte sa oň s priateľmi :)

Prečítať článok

kolobezka-maxi-micro-t-neonovo-zlta

Ako posilniť deťom imunitu? Vyžeňte ich von!

Dbáte na výber kvalitných a zdravých potravín, starostlivo ho obliekate tak, aby mu nebola zima, ani príliš teplo, udržujete miesta, kde sa hrá a spí v dokonalej čistote – a predsa sa vaše dieťa točí v nekonečnom kolobehu soplíkov, kašlov, viróz a zápalov? Blíži sa leto a to vám ponúka ideálnu príležitosť „nakopnúť“ imunitu vášho potomka tým najprirodzenejším, a neraz aj najúčinnejším spôsobom – aktívnym pobytom na čerstvom vzduchu! (viac…)

>> Páči sa vám tento článok? Podeľte sa oň s priateľmi :)

Prečítať článok

family-1784371_1920

Čo robiť, keď dieťa nechce rozprávať?

Každé dieťa sa vyvíja svojim individuálnym tempom. No predsa sa asi nik z nás celkom neubráni nedočkavosti, porovnávaniu a sledovaniu tabuliek, kedy by naše dieťa malo začať robiť to či ono. K míľnikom, ktorých sa my, rodičia, nevieme dočkať, patrí aj prvé slovíčko. Bude to „mama“, alebo „tata“? Kedy už príde a ako bude znieť? No život na tabuľky nehľadí a niektorým deťom sa, skrátka, rozprávať nechce, ani keď to už ich rovesníci dávno robia. Je oneskorený nástup reči dôvodom na paniku? Ako rozlíšiť, kedy ešte dopriať čas „prírode“ a kedy už zasiahnuť? A ako môžeme (aj starším) deťom s rozvojom komunikačných schopností pomôcť? (viac…)

>> Páči sa vám tento článok? Podeľte sa oň s priateľmi :)

Prečítať článok

micro_actionpicture_mini2go_002

7 jarných tipov ako dostať deti von :)

Ešte ste nestihli načerpať energiu po sviatkoch a zime, a už je tu jar. Deti však jarná únava obchádza – sú plné sily a potrebujú aktívnu zábavu. Objavte tohtoročné novinky a trendy, alebo ponúknite deťom klasické hračky na aktívnu hru počas jarných dní. V eshope aj v predajniach Vnímavé Hračky® Vám radi poradíme s výberom práve pre potreby Vášho dieťatka. (viac…)

>> Páči sa vám tento článok? Podeľte sa oň s priateľmi :)

Prečítať článok