krmidlo_cover

Vyrábame kŕmidlo pre vtáčiky

Krátke dni a dlhé noci, to je niečo pre ateliér, tu sme si tento krát vymysleli, ako sa pripraviť na zimu. Ako pomôcť naším operencom, ktorí zameškali, alebo ani nikdy necestujú za teplom do vzdialených krajín. Veľmi chladné počasie počas zimy prinúti aj plaché vtáky priblížiť sa k ľudským obydliam ku kŕmidlám plných dobrôt. Vyhotoviť kŕmidlo nebude také ťažké, v našom ateliéri sa rôzne nápady len tak hmýrili.
Poďte s nami do Ateliéru Maľby s Michaelou Rázusovou Nociarovou.

(viac…)

>> Páči sa vám tento článok? Podeľte sa oň s priateľmi :)

Prečítať článok

das-go-kart-f550-von-puky-199-euro-sieht-aus-wie-ein-schicker-sportwagen-

Ako vybrať detské šliapadlo?

Šliapadlá, motokáry a autíčka na pedálový pohon – to sú nadčasové hračky, pri ktorých je detská radosť vždy zaručená. Veď kto by sa nechcel po chodníkoch preháňať na svojom vlastnom nablýskanom automobile, traktore či motokáre? A protestovať iste nebudú ani dospelí – ide predsa o skvelú voľnočasovú aktivitu spojenú so zdravým pohybom na čerstvom vzduchu. (viac…)

>> Páči sa vám tento článok? Podeľte sa oň s priateľmi :)

Prečítať článok

haba_gulickova_draha

Hračky predsa nie sú určené len deťom :)

Keď sa človek stane rodičom, má to, okrem iného, aj jednu nespornú výhodu a to, že sa môže spokojne hrať a nikto mu nemôže nič vyčítať. Venuje sa predsa dieťaťu! Väčšina z nás rodičov je pre túto bohumilú činnosť zapálená. A k tomu tá nepreberná ponuka hračiek od výmyslu sveta! Stačí si len vybrať… Lenže kde začať?

My sme sa ako nastávajúci rodičia svojho času fundovane pripravovali: začali sme zbieraním skúseností našich viacdetných priateľov a k tomu sme postupne pripájali rady odborníkov, takže dnes už presne vieme čo, kedy a kde si vybrať. (viac…)

>> Páči sa vám tento článok? Podeľte sa oň s priateľmi :)

Prečítať článok

Pizza

Ako vybrať hru na povolanie?

Hra na povolanie či role patrí v živote dieťaťa k tým najdôležitejším. Okrem toho, že sa pri nej výborne zabaví, zároveň rozvíja celú škálu dôležitých schopností (komunikácia, motorika, riešenie problémov…).

Na trhu nie je o hračky a hry tohto typu núdza. Vybrať tú správnu však občas nie je jednoduché. K najdôležitejším kritériám pri výbere patrí vek, ale uvážiť treba aj miesto a účel využitia, cenovú kategóriu či prirodzený záujem dieťaťa o konkrétnu tému.  (viac…)

>> Páči sa vám tento článok? Podeľte sa oň s priateľmi :)

Prečítať článok

Daycamp

Hurá do tábora! Ako nabaliť malého výletníka?

Prázdniny sú konečne tu. So svojimi deťmi iste v najbližších týždňoch zažijete mnoho neopakovateľných okamihov radosti a spoločnej pohody. Nemusíte sa však hanbiť, ak sa tešíte aj na to, že si od milovaných ratolestí na chvíľku oddýchnete. Reč je o detských táboroch – a ich pozitívny prínos sa, samozrejme, oddychom rodičov zďaleka nekončí. Nové kamarátstva, radosť z novonadobudnutej samostatnosti, dobrodružstvá v prírode, šanca presadiť sa v športových či vedomostných súťažiach… Kvalitný tábor s kvalifikovaným vedením a zmysluplným programom môže byť pre dieťa jednou z kľúčových životných skúseností. Aby sa však skutočne stal pre vás aj vaše dieťa tábor pohodovým zážitkom, treba sa naň dôkladne pripraviť – a hlavne rozumne pobaliť. (viac…)

>> Páči sa vám tento článok? Podeľte sa oň s priateľmi :)

Prečítať článok