Bez názvus

Chcete mať šikovné dieťa? Tablet nestačí!

Drevené stavebnice MOY TOY vyrábané na Slovensku pomáhajú pri rozvoji jemných motorických zručností u detí vo veku 3 až 8 rokov. Budujte svojim deťom sebavedomie už v tomto kľúčovom štádiu, ktoré sa už nedá vrátiť späť a doprajte im tvorivé hranie.

Deti v tejto dobe vedia veľmi dobre pracovať s tabletom alebo inými technológiami. Fantáziu a jemnú motoriku je ale stále potrebné rozvíjať pri hraní s fyzickými hračkami. Pedagógovia jednoznačne poukazujú na to, že deťom chýba manuálna zručnosť, ktorú je potrebné podporovať vo všetkých vekových skupinách,“ vysvetľuje detská lekárka MUDr. Monika Antošová. Pre deti je veľmi dôležité, aby mali tieto schopnosti rozvinuté, už aj na to, aby vedeli správne uchopiť pero alebo zaviazať si šnúrky. Ak sú deti vo veku 3 až 8 rokov zručné, pridáva im to na sebavedomí, čo je zdrojom úspechu v budúcnosti.

IMG_9223f

Drevených stavebníc je na trhu niekoľko druhov. Slovenské drevené stavebnice MOY TOY sú špeciálne vytvorené na tvorivé hranie, ktoré rozvíja jemnú motoriku, fantáziu, sociálne zručnosti a technické myslenie. Pri hre deti kladivkom zatĺkajú kolíky a spájajú farebné dielce, tak aby vznikli rôzne varianty hračiek. Týmto cielene precvičujú manuálne zručnosti a koordináciu očí a rúk.

Vynálezcom stavebníc MOY TOY je bývalý učiteľ dielní a metodik ZŠ, PaedDr. Peter Hudák: „Je dôležité, aby deti trénovali uchopovanie malých predmetov a manipuláciu s nimi, pohyb zasúvania a vyberania, a aby pracovali s nástrojom, naučili sa odhadovať vzdialenosť a viesť nástroj po nejakej dráhe,” hovorí. Ten tieto hračky cielene vytvoril na to, aby si deti hravo vylepšovali tieto dôležité zručnosti. Prvotnú ideu spred 25 rokov nedávno znovu zrodil a systém rozšíril tak, aby ponúkal deťom ešte viac variant a radosti. Každý dielec má svoje miesto a je navrhnutý tak, aby mal čo najviac využití a podporoval detskú kreativitu.

Tematické sady obsahujú od 100 do 300 dielcov a z každej sa dá postaviť 10 až 34 variant hračiek. Či už dieťa chce hasiť požiar, zachraňovať alebo sa hrať na rodinu, sady sú zostavené tak, aby dovolili veľa dejových línií v danej téme. Po oboznámení sa so systémom MOY TOY môže dieťa upustiť uzdu fantázii a zabávať sa vytváraním príbehov počas neustáleho menenia hračky, ktorú má poruke. Najpopulárnejšie hračky z každej sady sú dostupné aj individuálne, aby si deti mohli postaviť napríklad rybársku loď, či žeriav. Aj tu platí, že sa stavia z dielcov za búchania kladiva a vo väčšine prípadov majú aj tieto malé hračky viacero alternatív na postavenie.

05-23

Stavebnice MOY TOY majú skvelé ohlasy ako u chlapcov, tak aj u dievčatiek, ktoré sa rady zahrajú hlavne so sadou Malá Rodina, kde využívajú domček pre bábiky a nábytok. MOY TOY podporuje hru v kolektíve detí a poskytuje aj príležitosť pre rodičov, aby sa kvalitne s dieťatkom zahrali. V každej krabici je návod, takže môžu spoločne s ratolesťami prichádzať na to, ktoré dielce musia spojiť na dosiahnutie želaného výsledku.

Variabilita u hračiek je veľmi dôležitá na udržanie pozornosti dieťaťa. Preto možnosť kombinovania výtvorov a dielcov z rôznych sád a hračiek je veľmi dobrou správou pre tých, ktorí chcú deti viesť k hre, ktorá má zmysel a neustále posúva dieťa vpred. Tieto stavebnice sú ale ideálne nielen pre mamičky, ktoré pri výbere hračiek dbajú na edukatívny rozmer, ale aj pre kohokoľvek, kto chce pre svoje deti trvácne a odolné hračky, s ktorými sa môžu tvorivo hrať na rôzne spôsoby veľmi dlho.

Krabica_hasici

Krásne drevené stavebnice MOY TOY nájdete v našej ponuke tu. :)

Zdroj: MOY TOY

>> Páči sa vám tento článok? Podeľte sa oň s priateľmi :)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>