zachranna-lod-s-helikopterou

Green Toys: To najlepšie pre deti, rodičov aj životné prostredie

Pred dvadsiatimi rokmi bola veľká časť hračiek v našich detských izbách z tých najobyčajnejších plastov, obsahovali toxické farbivá, ftaláty aj BPA. A pravdou je, že len málokto sa nad tým pozastavoval. Dnes už však väčšina z nás o tom, čo svojim deťom kupuje, rozmýšľa oveľa viac. Vieme, čo im môže uškodiť, ale aj čo škodí nášmu životnému prostrediu. A máme tiež viacero možností, ako sa tomu vyhnúť. Pre tých, ktorí si chcú byť v tomto ohľade svojou kúpou vždy 100% istí, je tu americká značka Green Toys. Jej jedinečnosť – a, napokon, aj úspech – stojí na výbornom nápade: Vyrábať hračky pre deti z recyklovaných fliaš od mlieka!

Žiadne tajomstvá

Jedným z hesiel spoločnosti Green Toys je bezpodmienečná transparentnosť. O tom, ako jej produkty vznikajú, sa teda zákazník môže dozvedieť naozaj všetko. Spoločnosť, ktorá dnes patrí k lídrom na trhu so spoločensky a ekologicky zodpovednými hračkami, založili v roku 2007 Robert von Goeben a Laurie Hyman. V tom čase, prakticky, nemali konkurenciu – a aj dnes by ste výrobcu, ktorý sa k svojmu ekologickému poslaniu stavia tak nekompromisne, hľadali len ťažko.

Hračky Green Toys sú skutočne kompletne vyrábané z recyklovaných materiálov. Nenájdete v nich žiadne lepidlá, skrutky, káble, baterky ani laky, len recyklovaný plast a prírodné farby. Sú, samozrejme, tiež ďalej 100% recyklovateľné. A to vrátane obalov či dokonca ich potlače, ktorá je zo sójového atramentu a rozkladá sa štyrikrát rýchlejšie, než tá na petrolejovej báze. Spoluzakladatelia sa za toto všetko vedia zaručiť – hračky sú totiž vyrábané priamo v USA, a to v Chicagu a San Franciscu. Týmto spôsobom spoločnosť tiež šetrí ovzdušie od skleníkových plynov, ktoré spôsobujú tisícky lodí, lietadiel a kamiónov, čo dennodenne prevážajú naprieč planétou produkty od ich výrobcu k distribútorovi.

Pozrite si životný príbeh Green Toys hračky v nasledujúcom videu:

Päťdesiat miliónov fliaš

Pýtate sa, koľko fliaš od mlieka sa môže premeniť na hračky počas desiatich rokov? Celkom presne to zistíte vďaka real-timeovému počítadlu na stránke spoločnosti. V čase vzniku tohto článku to bolo 49 158 525. Niekedy sa k nim pre dosiahnutie požadovanej kvality pridávajú aj iné odpady z bežnej každodennej spotreby – napríklad tégliky od jogurtov. Všetok odpad sa najskôr nadrví na drobné vločky. Z tých sa vyrobí surová plastová masa, do ktorej sa pridávajú farbivá – všetky výlučne na minerálnej báze a v potravinárskej kvalite.

Aby sa však surová masa premenila na hračky, chce to ešte ten správny dizajn. V tomto smere Green Toys razia cestu jednoduchosti a minimalizmu. Nie len, že sa tak otvára cesta pre fantáziu samotných detí, ale je to tiež najschodnejšia cesta, ako zaistiť absolútnu bezpečnosť hračky aj pre tie najmenšie deti. Márne by ste tiež v katalógu Green Toys hľadali ozveny súčasných komerčných ošiaľov či hity na jednu sezónu. Vyrábajú výlučne tie typy hračiek, ktorých univerzálnosť a zábavnosť už preveril čas. Nájdete medzi nimi, napríklad, nesmrteľné farebné „tatrovky“, čajové súpravičky,  stohovacie hry pre najmenšíchstavebnice, loďky, či lietadielka. Ak zdieľate názor, že menej je niekedy viac, u Green Toys si určite hravo vyberiete..
vyklapac-oranzovo-zlty lietadlo-cervene

Aj vaša „kvapka v mori“ sa počíta

Kupovať ekologické hračky, podľa zakladateľov Green Toys, nie je len o svedomí a zodpovednosti rodičov, ale tiež o vzdelávaní a výchove detí. „Mnoho detí dnes už vie separovať odpad. Nevedia si však predstaviť, čo sa s týmto odpadom ďalej deje. Toto je skvelý spôsob, ako im ukázať, že sa aj oni môžu separovaním podieľať na vzniku niečoho nového a zábavného,“ vysvetľuje Laurie Hyman v promo videu značky.

Myšlienky trvalej udržateľnosti zdrojov, environmentalistiky a ekológie, napokon, nie sú záležitosťou pre jedinú generáciu. Ich úspech, naopak, závisí od budúcich generácií, ktoré však treba formovať už dnes. Aby spoločnosť svoju ideu ešte viac priblížila bežným smrteľníkom, uvádza aj konkrétne príklady toho, akou „kvapkou do mora“ prispejete, ak si zakúpite EKO-hračky z jej ponuky. Každý recyklovateľný papierový obal, napríklad, ušetrí celý galón (3,8 l) čistej vody. Každá libra (453 g) recyklovaného plastu na výrobu hračiek ušetrí toľko energie, ako využije 3000 tužkových bateriek, televízor za 3 týždne či notebook za mesiac. Nuž, sami iste uznáte, že to už sa naozaj ráta.

Green Toys začínali ako ambiciózny garážový start-up v Silicon Valley. Dnes majú 117 zamestnancov a svoje „zelené“ hračky vyvážajú do 90 krajín sveta. Jednou z nich je, našťastie, aj Slovensko. A jedným z popredných slovenských distribútorov Green Toys sme práve my, Vnímavé hračky.  :) Našu aktuálnu ponuku Green Toys môžete nájsť tu: https://www.vnimavehracky.sk/264_green-toys

smetiarsky-voz

hydroplan-zlty

set-farma-s-autom-a-postavickami

skolsky-autobusbager-oranzovo-zlty

>> Páči sa vám tento článok? Podeľte sa oň s priateľmi :)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>