27368318_522584741461012_2821093797424042266_o

Hračky, ktorým nechýba nápad, zmysel ani zodpovednosť

Prázdniny sú za nami. Počasie letu prialo, a tak ste si už iste tradičné letné zábavky  s vašimi ratolesťami užili dosýta. Ak si chcete trošku okoreniť posledné dni slniečka, prinášame vám tipy na originálne hračky z dielne jednej z najoceňovanejších značiek sveta. Volá sa Hape, je z Nemecka a rovným dielom dbá na kvalitu, zmysluplnosť aj ekologickosť svojich produktov. Všetky tipy nájdete v sieti výberových hračkárstiev Vnímavé hračky. Spríjemnia vám chvíle v parku, na záhrade aj pri vode, ale oceníte ich určite tiež vtedy, keď vás už chladnejšie dni „uväznia“ medzi štyrmi stenami. Začítajte sa a nechajte sa inšpirovať.

Od vzdelania k zábave – a naopak

Značka Hape je na trhu s hračkami už rovných 32 rokov. Jej úspech však nie je len o schopnosti udržať sa „v sedle“ a ustáť konkurenciu. Hape si milióny detí a rodičov po celom svete zamilovali najmä preto, že neustále prichádza s niečim novým a nikdy neprestáva hľadať spôsoby, ako robiť veci ešte lepšie a zodpovednejšie. Kľúčom k úspechu Hape je príbeh a filozofia, ktoré sa za značkou ukrývajú. Jej zakladateľ Peter Handstein začínal ako dodávateľ edukačných pomôcok do materských škôl a centier pre deti so špeciálnymi potrebami. Okrem prvoplánovej zábavnosti mal preto už od počiatku na pamäti aj hlbší prínos a zmysluplnosť svojich hračiek. Povedané jeho vlastnými slovami: „Deti sa síce nehrajú preto, aby sa učili, ale učia sa a rastú popri tom, ako sa hrajú“.

Každý produkt značky Hape u detí rozvíja dôležité schopnosti, zručnosti a poznatky. Platí to, napríklad, aj pre také jednoduché a klasické hračky, ako sú formičky do piesku. Formičky Hape, totiž, reprezentujú najslávnejšie skvosty svetovej architektúry, a tak si môžete na pláži s deťmi postaviť vlastnú šiknú vežu v Pise, Eiffelovu vežu, Koloseum alebo egyptské pyramídy. Nezabudnite si pri hre  porozprávať o ich skutočných predlohách – o tom, kde stoja a ako vôbec vznikli.

E4071_2

Akčná zábava posilní aj príjemne unaví

Hape vyrába aj jedinečné hračky k vode. Náramne vám spestria pobyt na pláži, kúpalisku či pri jazere, no a v zime ich opäť využijete doma vo vani. Najmenších iste poteší sada hračiek s mackom – plavčíkom, ktorý sa rád ukrýva v bielom obláčiku, plaví v tieni pestrofarebných slnečníkov alebo po natočení mechanického kľúčika celkom sám pláva. Hračky deťom pomôžu pochopiť základné fyzikálne zákonitosti vodného živlu, ale precvičia aj ich rúčky a logické zmýšľanie.

No a keď už budete na čerstvom vzduchu, určite nezabudnite ani na akčné spoločenské hry, ktoré deti učia priateľskej súťaživosti, ale príjemne potrénujú aj ich fyzickú kondíciu a zdatnosť. Hape, napríklad, vyrába aj kultové vrecia na skákanie, ktoré sa tešia veľkej popularite najmä v USA a Veľkej Británii. Vďaka tejto energickej hre si môžete byť istí, že vaše deti večer padnú bez najmenších protestov rovno do postele. Alebo skúste originálnu súťažnú hru, pri ktorej ide o hádzanie vankúšikov na terč. Deti pri nej okrem presnosti a sústredenia využijú aj matematiku, keď budú   musieť spočítavať svoje skóre. Pri tejto hre sa však určite dobre zabavia aj dospelí.

hracka-do-vane-macko-s-dazdnikmi

Drevené hračky, ako ich ešte nepoznáte

Ak patríte k tým, ktorí pred plastmi uprednostňujú hračky z prírodných materiálov, Hape sa vám určite zapáči. Značka, ktorá je pravidelne oceňovaná nie len za dizajn a inovatívnosť, ale aj ekologickosť svojich produktov, dokonale odráža presvedčenie svojho zakladateľa, že láska k deťom a zodpovednosť k svetu, ktorý im tu po sebe zanecháme, patria neoddeliteľne k sebe. Hape sa postupne vyprofiloval na najväčšieho svetového výrobcu hračiek z udržateľných prírodných zdrojov. Dôležitosť zodpovednosti k životnému prostrediu, napokon, napovedá aj symbol lístkov v logu značky. Okrem samotného dreva Hape hojne využíva aj bambus, ktorý je jedným z najtrvácnejších a najekologickejších materiálov vôbec. Nezabúda však ani na sekundárny dopad výrobného procesu – pri výrobe hračiek neustále znižuje transport, spotrebu energie aj chemických procedúr. Hape dbá tiež na trvácnosť materiálov a posmeľuje zákazníkov, aby hračky recyklovali, alebo posúvali ďalším generáciám.

Drevené a bambusové hračky sú ideálne na letné výlety aj dovolenky. Sú ľahké, skladné a odolné – a k prírodnej scenérii v horách či pri mori, skrátka, prirodzene pasujú. Chlapci si iste zamilujú sadu originálnych bambusových dopravných prostriedkov Hape – helikoptéru Itty Bitty, lietadielko Petit, pretekárky voz Turbo. Hape vyrába aj dômyselné vláčikové dráhy, ktoré pomôžu zahnať splín aj vtedy, keď sa letné počasie práve mračí. Klasickú vláčikovú dráhu  môžete doplniť aj originálnymi prvkami, ako je vláčikové puzzle či železničný xylofón.

 

Hape nezabúda ani na férový a zodpovedný prístup k ľuďom. Dbá na dodržiavanie pravidiel „fair trade“ pri výrobe vlastných produktov, ale výťažkami z predaja a rôznymi charitatívnymi projektmi podporuje aj ľudí v núdzi po celom svete – v oblastiach sužovaných vojnami a chudobou či v utečeneckých táboroch. Kúpou niektorej z originálnych a zmysluplných hračiek Hape tak priamo podporujete aj jej ušľachtilú filozofiu a aktivity– a to, napokon, hru robí ešte radostnejšou.

hape-toys

>> Páči sa vám tento článok? Podeľte sa oň s priateľmi :)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>