Janoschik 1

Janoschik

Drevené hračky predstavujú absolútnu klasiku vo svete hračiek. Drevo ako materiál na výrobu hračiek sa používalo na Slovensku ako jedno z prvých. V podstate ide o najstarší materiál na výrobu hračiek. Aj napriek tomu, že dnes nájdeme v hračkárstvach rôzne produkty z rozličných materiálov, drevo nikdy nestratilo svoje čaro. Predstavuje spojenie s prírodou v hre. V súčasnosti sa opäť vrátil trend nakupovať hračky kvalitné a pokiaľ možno z prírodných surovín. Veľa rodičov hľadá pre svoje deti nezávadnú kvalitu.

Jedným z výrobcov, ktorý produkuje hračky už niekoľko rokov je slovenský výrobca Janoschik. Už i samotný názov nabáda k tomu, že ide o zjavne slovenský produkt s charakteristyckými črtami slovenského dizajnu. Jednoduchosť, nadčasovosť, nápaditosť a absolútna kvalita sú hlavným mottom celej spoločnosti.

 

Janoschik 1

Za firmou Janoschik stojí predovšetkým pán Ivan Vanečko.  Aj napriek tomu, že pán Vanečko žije už dlhodobo v Nemecku, odkiaľ distribuuje hračky do okolitých štátov, drevo na výrobu hračiek pochádza zo Slovenska. To sa potom spracováva v Českej republike, kde v podstate sídli celá výroba. Mnohí z vás si možno kladú otázku, prečo pán Vanečko nevyrába na Slovensku? Môžeme povedať, že sa o to pokúšal, ale bohužiaľ okolnosti a možno nie vždy najpriaznivejšie podmienky ho donútili odísť do zahraničia. Každopádne výrobky Janoschik môžete nájsť aj u nás. Pri výrobe sa kladie vysoký dôraz na kvalitu materiálu, hračky sa vyrábajú predovšetkým z dubového, bukového a borovicového dreva. Firma Janoschik považuje za kľúčový cieľ absolútnu kvalitu. Spoločnosť spĺňa tie najvyššie potrebné normy na spracovanie dreva. Chce vytvárať hračky, ktoré sa budú dediť z generácie na generáciu a podnecovať u detí prirodzenú radosť z hrania sa a kreativitu. Všetky výrobky Janoschik sú vyrábané ručne, s citom a zodpovednosťou voči deťom.

 

Janoschik 4
Janoschik 2
Janoschik 5

V ponuke firmy Janoschik nájdete niekoľko klasických drevených hračiek, ktoré predstavujú figúrky zvierat tzv. mini boxy, do ktorých si deti môžu schovávať svoje tajnosti a cennosti. Ďalej sú to drevené pokladničky v tvare zvierat, drevené odrážadláskútre, hojdacie koníky a iné zvieratá, zvieratá na ťahanie, debničky, nábytok a najnovšie aj autíčka na prst. Niektoré výrobky Janoschika môžu dokonca slúžiť ako dekorácia do domovov pre dospelých ľudí.

Malé mini boxy zvierat, pokladničky a drevený skúter kocúra nájdete exkluzívne aj v našej predajni v Cubicone.

Príďte sa pozrieť, tešíme sa!

 

Janoschik 6
Janoschik 7
>> Páči sa vám tento článok? Podeľte sa oň s priateľmi :)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>