musique

Moulin Roty

Písal sa rok 1972skupina 20 umelcov hľadala priestory pre spoločný projekt, ktorý by slúžil nielen na prácu, ale aj na bežný a spoločenský život. Títo nadšenci sa rozhodli kúpiť starý, chátrajúci mlyn vo francúzskej dedinke Moulin Roty. Postupne zrekonštruovali objekt mlynu a popri tom vyrábali najmä dizajnérske doplnky ako svietidlá, šperky, dekoračné predmety a iné. Od roku 1975 k rozvoju firmy výrazne prispela Françoise Blindermann s dcérou Cécile, ktoré navrhli kolekciu textilných hračiek “Jolies Pas Beaux” – v preklade “krásni škareďáci”. Hračky sa stretli s obrovským úspechom, a to ovplyvnilo smerovanie Moulin Roty práve k výrobe hračiek a doplnkov pre deti.

 

Ďalším medzníkom firmy boli 2 typy hračiek: autíčko vyrobené z dreva, molitanu a textilu a mäkká textilná bábika. K najväčšiemu úspechu firmy dopomohlo úplné vymedzenie hlavného predmetu činnosti, ktorou bola výlučne výroba hračiek. Postupne začali vznikať nové kolekcie bábik „La douillette“, textilom potiahnuté drevené hračky, ktoré nadviazali na slávu prvého textilného autíčka, aj výrobky z dreva, rodinu „Douillette“, ale aj prvý medvedík vyrobený v dielni Moulin Roty.

S cieľom položiť pevné základy spoločnosti a zabezpečiť trvalý rozvoj firmy, zakladajúci členovia v roku 1980 transformovali spoločnosť na Družstvo. Tento status chráni základné hodnoty značky: solidaritu, zdieľanie a rešpekt.  Napriek veľkému požiaru v roku 1988, kedy bolo všetko zničené, sa zakladateľom podarilo oživiť firmu, zrevitalizovať výrobu a vytvoriť nové kolekcie hračiek, medzi inými to boli „Včerajšie hračky pre dnešné deti“, „Mimi la Souris“, „Le grande familie“, „Louna“, „Edouard“, „The Jolis pas Beaux“, ktoré nás sprevádzajú až do súčasnosti a majú viac ako 40 ročnú tradíciu značky Moulin Roty.

 

>> Páči sa vám tento článok? Podeľte sa oň s priateľmi :)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>