Dizajnov kocky Naef zvieratá, medveď

Naef

Značka, alebo skôr švajčiarska spoločnosť Naef nesie v sebe meno zakladateľa, Kurta Naefa. Ten v roku 1954 založil v Bazileji vlastnú firmu, ktorá sa orientovala predovšetkým na výrobu nábytku. O niekoľko rokov neskôr zmenil meno firmy a presťahoval sa do väčších priestorov, stále však v Bazileji. Remeslo a umenie sa stali jeho dôležitou súčasťou života a koncom 50. rokov začal vyrábať aj prvé hry (trojrozmerné zvieratá).

V 60. rokoch pocítila Kurtova spoločnosť najväčší rozmach, dokonca v tom čase pracovalo vo firme už 40 zamestnancov a preto sa musela výroba opäť presťahovať, tento krát však už do oveľa väčších a modernejších priestorov v Zeiningen, Aargau.

Kurt sa medzičasom zoznámil a stretával s významnými medzinárodnými tvorcami z oblasti dizajnu, módy a navrhovania. V roku 1970 podpísal Kurt spoluprácu s Japonskom, konkrétne išlo o Niki Tiki hračkársku firmu. V 70. rokoch prišlo však ešte k jednej významnej udalosti. O Naef, presnejšie o reprodukcie výrobkov Naef prejavilo záujem múzeum v Berlíne. Kurt na podnet múzea vtedy navrhol produkty “Optischer Farbmischer” (optická miešačka farieb), “Bauspiel” (dom na budovanie hier) alebo “Bauhaus Schach” (šachové figúrky).

V 80. rokoch Kurt úplne prenechal spoločnosť novým záujemcom, ktorá pod vedením nového riaditeľa mení oficiálny názov firmy na Naef Spiele AG. Bohužiaľ začiatkom 21. storočia spoločnosť takmer skrachovala, no rok 2004 priniesol veľa zmien. Nový dizajn, novú webstránku, katalógy a skrátenie mena spoločnosti na Naef AG. Produkty od Naef získavajú status exkluzívnosti a pekného kvalitného dizajnu, ktorý si držia dodnes.

 

 

naef_diamant_4
Naef stavebnice

Všetky herné objekty Naef sú vyrábané z vysoko kvalitného ekologického dreva a z kvalitných nezávadných farieb. Herné objekty Naef sú svetovo preslávené predovšetkým pre svoje krásne tvary, farby a inteligentnú konštrukciu. Môže za to predovšetkým dokonalé ručné spracovanie. Viac ako polovica výrobkov Naef je vyvážaných do Nemecka, Japonska, Francúzska a USA. Záväzok spoločnosti ku kvalite je to, čo umožňuje deťom spoznávať svet prostredníctvom svojich zmyslov. Pre mnoho detí predstavuje slovo “hrať sa” nevyčerpateľný zdroj nových zážitkov a objavovania. Naef považuje tieto rané zážitky za najdôležitejšie a to je dôvod prečo dbá na absolútnu kvalitu herných objektov po všetkých stránkach.

Spoločnsoť Naef si uvedomuje, že ich výrobky sa predávajú po celom svete v exkluzívnych a vybraných obchodoch a zároveň cíti zodpovednosť za to, že k dispozícii by mali byť pre všetky deti a preto sa rozhodli podporovať organizácie na pomoc deťom. Kúpou každého výrobky z ich webstránky darujete istú čiastku charitatívnej organizácii Enfants du Monde, ktorá sídli v Ženeve a pomáha deťom z tretieho sveta.

 

>> Páči sa vám tento článok? Podeľte sa oň s priateľmi :)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>