Gorjuss - Lunch Box - Lunch

Santoro: Londýnsky dizajn, ktorý zhmotňuje detskú fantáziu

Sú také rozmanité a predsa stačí jediný pohľad, aby ste ich rozpoznali. Bábiky, doplnky, školské potreby, tašky a darčekové predmety britskej značky Santoro nesú pečať nezameniteľného dizajnu Lucia a Meery Santorových, ktorí sa môžu pochváliť spoluprácou s filmovými štúdiami 20th Century Fox aj kráľovským šperkárstvom Jej Veličenstva. Vy však pre ich nápadité produkty do Los Angeles ani Londýna chodiť nemusíte. V bohatom zastúpení ich nájdete aj v sieti predajní Vnímavé Hračky a Toyeto.

 

Veci, aké by ste v detstve sami chceli

Základný kameň značky, ktorá sa dnes pýši viac než päťdesiatkou prestížnych ocenení a zákazníkmi v 60 krajinách sveta, bol položený v roku 1983. Prvá dielnička pod značkou Santoro vznikla na Carnaby Street v londýnskej štvrti Soho a preslávila sa povesťou Mekky kreatívneho dizajnu. Za značkou stoja manželia, ktorých okrem lásky spojila aj tvorivosť a túžba realizovať sa podľa vlastných pravidiel. Nápad produkovať dizajnové predmety pre deti priniesla Meera. „Milujem umenie, pohľadnice, omaľovánky a príbehy a veľmi som túžila vyrábať veci, o akých som sama v detstve snívala,“ povedala v sérii rozhovorov Women in Business.

 

Coated Rucksack - Seven Sisters

 

Čoskoro sa ukázalo, že jej vízie dokážu osloviť aj zástupy iných ľudí. Vlastne, akoby v duchu porekadla „dobré sa predáva samo“, stačila len jediná kolekcia a na malý ateliér z Carnaby Street sa začali sypať prestížne zákazky z celého sveta. Značka Santoro sa postupne stala exkluzívnym výrobcom predmetov s najrôznejšími motívmi, ako sú hollywoodske ikony či londýnska pevnosť Tower pri príležitosti jej znovuotvorenia. K pestrému výpočtu spoluprác patrí aj United Colors of Benetton, Harrods, Sogo či newyorské múzeum MoMA.

Skutočnou doménou značky Santoro sú však vlastné unikátne kolekcie. K ich prvým veľkým úspechom patrila séria pohyblivých 3D pohľadníc, ktorých originalitu a prepracovanosť ťažko k čomukoľvek prirovnať. Dodnes patria k ich najvyhľadávanejším produktom, hoci Lucio, ktorý je aj hlavným dizajnérom firmy, dnes tvrdí, že by ich radšej ani nevymyslel vediac, koľko s nimi bude roboty. Nasledovali úchvatné 3D knihy, bábiky a široká paleta úžitkových predmetov s nezameniteľným dizajnom. Dnes už pod hlavičkou Santoro Deluxe Design dokonca nájdete aj vyhľadávané štúdio interiérovej architektúry.

 

Vkus a kvalita nepatria len do sveta dospelých

Pokiaľ ide o predmety určené predovšetkým deťom, Santoro je vlastne zhmotnený svet dievčenskej fantázie. Snové scenérie v teplých farbách, čarovní dôverníci zo zvieracej ríše, nevšedné hrdinky s úchvatnými nápadmi aj vzrušujúcimi tajomstvami. Keď si ich raz vpustíte do života, akoby ste našli nového priateľa, ktorý vás môže v podobe predmetov každodennej potreby sprevádzať na každom kroku. Nečudo, že sa dizajn z dielne Santoro stal vyhľadávaným nie len medzi deťmi, ale aj medzi dospelými ženami, ktoré sa neboja vyčnievať z davu.

Gorjuss Stripes - Large Shoulder Bag

 

Z viacerých kolekcií z dielne Santoro sa stal celosvetový fenomén a možno ich poznáte, hoci ste dosiaľ ani nevedeli, odkiaľ pochádzajú. Ako, napríklad, Gorjuss – kultové „dievčatko bez úst“, Kori Kumi – dievčatko a zajačik z optimistickej ríše „večného leta“, alebo kolekcia Mirabelle,  ktorá je nežná a zamyslená, ako ráno na anglickom vidieku. Produkty z dielne Santoro však idú ešte o kus ďalej. Hlavný motív vždy dopĺňajú filigránsky vypracované detaily – napríklad unikátne prívesky, ktoré by mohli pokojne byť samostatnými šperkmi. Samozrejmosťou sú vysoko kvalitné materiály, vďaka ktorým sú produkty dlho krásne aj pri intenzívnom používaní.

 

_DSC6133

 

Zo Santoro sa za 35 rokov existencie stala mimoriadne silná obchodná značka. Jej úspech však má aj širší rozmer. Tvorí, totiž, efektný protipól nevkusným, nekvalitným a prvoplánovým produktom, ktorými je trh s detskými produktmi zaplavený. Učí nás vidieť, že aj bábika, peračník či detský ruksak môže byť malým kúskom umenia a že si ho my aj naše deti zaslúžime.

Kompletnú ponuku SANTORO nájdete v e-shope Vnímavých hračiek a tiež v kamenných predajniach Vnímavé hračky a Toyeto.

Edit 5

>> Páči sa vám tento článok? Podeľte sa oň s priateľmi :)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>