Francúzsky deň

Vnímavé hračky na Francúzskom dni

Francúzsky deň v Bratislave – Oslavy v znamení dobytia Bastily

Bastila bola parížska pevnosť, postavená v roku 1369 na obranu proti Angličanom v storočnej vojne, neskôr používaná ako väznica. Dobytie Bastily francúzskymi občanmi, najmä Parížanmi 14.júla 1789 znamenalo začiatok Veľkej francúzskej revolúcie. Tento deň sa oslavuje ako francúzsky národný sviatok.

11. júla 2013 sme mohli po prvý raz zažiť oslavu dobytia Bastily aj v Bratislave. Bolo úžasné sledovať s akým nadšením sa oslava pripravovala. Na Hlavnom námestí prebiehal bohatý kultúrny program, ochutnávka francúzskych špecialít a ich predaj.

 

Francúzsky deň

V nádvorí Múzea bol pre malých návštevníkov k dispozícii detský kútik, ktorý sme zastrešovali rôznymi aktivitami. Deti a dospelí tam mohli nájsť zónu určenú nielen pre oddych, pohybové hry, ale aj tvorivé dielne.

Najviac nás potešilo vytvorenie multikultúrneho prostredia, v ktorom aj napriek rozdielne používaným jazykom (slovensky, francúzsky, anglicky, hindsky, rusky) vládla atmosféra radosti, pohody ako keby si všetci navzájom rozumeli aj bez slov. Všetci boli ústretoví jeden k druhému a vychutnávali si chvíle strávené so svojimi ratolesťami pri hre.

Z najvzdialenejšieho kúta našej planéty bola rodina z Austrálie. Thalia – ich dcérka, pre nás namaľovala obrázok, ktorý nám bude po celý rok propomínať dôstojnú oslavu tak významného sviatku pre Francúzsko.

Celému realizačnímu tímu Vnímavých hračiek bolo potešením byť jeho súčasťou!

 

Francúzsky deň
Francúzsky deň
Francúzsky deň
Francúzsky deň
Francúzsky deň
Francúzsky deň
Francúzsky deň
Francúzsky deň
Francúzsky deň
Francúzsky deň
Francúzsky deň
Francúzsky deň
Francúzsky deň

 

Fotografie © Vnímavé hračky 2013

>> Páči sa vám tento článok? Podeľte sa oň s priateľmi :)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>